خدمات 24 ساعته

تهران، پاسداران بوستان نهم پلاک ۱۱۹
کلینیک تهران نوین » تزریق زیبایی » تزریق چربی به صورت
۵ دقیقه
تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

آنچه می خوانید...

اصطلاحات مختلفی برای توصیف انتقال چربی از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر استفاده می شود. برخی از این اصطلاحات عبارتست از پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی. همه این اصطلاحات تکنیک استفاده از چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی (فیلر) برای بهبود ظاهر صورت را توصیف می کند.

هدف از انتقال چربی جوانسازی صورت با افزایش حجم و کاهش چین و چروک صورت است. این روش به بازگرداندن حجم بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفته اند، کمک می کند. همچنین کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می بخشد. جوانسازی صورت با انتقال چربی معمولا در نواحی مانند گونه ها، لب ها، پلک ها، شقیقه ها و برای چین و چروک های اطراف دهان (خطوط ماریونت، خطوط نازولبیال) استفاده می شود. انتقال چربی با تغییر حجم و کانتور، صورت را جوان می کند.

تزریق چربی به صورت

چه کسی کاندیدای مناسب برای جوانسازی صورت با انتقال چربی است؟

جوانسازی صورت با انتقال چربی یک راهکار درمانی اثربخش و سودمند برای بیمارانی است که می خواهند حجم نواحی خاصی از صورت خود را افزایش دهند. چربی تزریق شده در نواحی مختلف صورت باعث افزایش حجم صورت می شود تا ظاهری جوان تر داشته باشید. انتقال چربی همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می شود مفید است. چربی های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه های دهان، چشم های گود شده و گونه های افتاده می تواند حجم را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد.

جوانسازی صورت به روش انتقال چربی به صورت سرپایی انجام می شود و بیمار می تواند در همان روز عمل ترخیص شود و به منزل برگردد. جراحی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. چربی از بدن شما گرفته می شود و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی صورت منتقل می شود، توجه داشته باشید چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید گرفته می شود. رایج ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران ها و پهلوها هستند. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی (فیلر) استفاده می شود. چون انتقال چربی از بدن خود شخص انجام می شود، بنابراین خطر انتقال بیماری وجود ندارد.

انتظار می رود که بیشتر جذب چربی در 6 تا 8 هفته اول پس از جراحی رخ دهد. پس از این، بایستی توقع داشت تمام حجم باقی مانده دائمی باشد. برای برداشت چربی، یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی برای انتقال وجود دارد ایجاد می شود و لیپوساکشن انجام می شود. برای انتقال (تزریق) چربی، برش کوچکی در ناحیه صورت در نزدیکی ناحیه ی مورد نظر ایجاد می شود که نیاز به حجم، کانتور و جوانسازی دارد.

روند نقاهت و بهبودی تزریق چربی به صورت

پس از جراحی، شما می توانید در همان روز پس از اینکه تمام اثرات بیهوشی عمومی از بین رفت، با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود ترخیص شوید. در طول روز باید در منزل استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی از فعالیت بدنی که ضربان قلب یا فشار خون شما را بالا می برد، خودداری کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند مطالعه یا استفاده از رایانه را انجام دهید. شب‌ها هنگام خواب بایستی سرتان را بالاتر از بدن خود قرار دهید، استفاده از دو تا سه بالش اضافی برای این حالت ضروریست، چون بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می کند. همچنین انتظار می رود درد خفیف داشته باشید و در نواحی که چربی از آن گرفته شده کبودی ایجاد شود.

جوانسازی با تزریق چربی به صورت

برای تسکین درد برای شما داروی مسکن تجویز خواهد شد. در 1 تا 2 هفته اول کمی کبودی و تورم دور از انتظار نیست. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می یابد.

 می توانید 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت های خود را افزایش دهید. تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید (یعنی ضربان قلب یا فشار خون خود را افزایش دهید).

چه نتایجی می توان از جراحی انتظار داشت؟

انتقال چربی می تواند با کاهش علائم قابل مشاهده پیری در صورت که ممکن است شامل خطوط عمیق زیر پلک ها و از اطراف بینی تا گوشه دهان و همچنین بهبود شکل گونه ها باشد، به جوان سازی صورت کمک کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال چربی دائمی است. با این حال، فراموش نکنید انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی

مانند هر جراحی دیگری، برخی از عوارض رایج ممکن است رخ دهد. این عوارض عبارتست از خونریزی، عفونت، جای زخم، درد (که ممکن است پس از بهبود برش ها ادامه یابد)، عدم تقارن صورت، آسیب به عصب صورت، آسیب به پوست، بی حسی پوست، ناهگونی در ناحیه ای که چربی از آن برداشت شد.

نتایج نهایی حاصل از جراحی را چه زمانی می توان مشاهده کرد؟

بهبودی پس از انتقال چربی برای جراحی جوانسازی صورت یک فرآیند تدریجی است. با وجود سطحی بودن جراحی، اما مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به طور کلی در 2 هفته پس از جراحی برطرف می شود. برخی از تورم های خفیف ممکن است برای چندین ماه باقی بماند، حتی ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج حاصل از جراحی به طور کامل ظاهر شوند.

انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب در نتیجه این کار بسیار موثر است. به خوبی تحقیق کنید تا عوارض و خطرات به حداقل برسد. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

کلینیک تخصصی پوست و مو تهران نوین

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر تهران نوین با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دومین شعبه خود را در سال ۱۳۹۸ تأسیس کرد. هدف ما استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات در حوزه پوست، مو و زیبایی و مطابق با استانداردهای FDA و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این کلینیک با بهره گیری از همکاران متخصص و مجرب در رشته های فوق تخصص جراحی پلاستیک، پوست، مو، زیبایی و لیزر و تغذیه و رژیم درمانی خدمات خود را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره آنلاین