خدمات 24 ساعته

تهران، پاسداران بوستان نهم پلاک ۱۱۹
کلینیک تهران نوین » تزریق زیبایی » زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟
۸ دقیقه
زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

یکی از انواع جراحی های زیبایی در خانم ها و آقایان، زاویه سازی صورت است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. داشتن یک ظاهر بدون ایراد که از آن رضایت داشته باشید موجب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. عمل های زیبایی در ناحیه صورت همیشه مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان بوده اند. به عنوان مثال اگر شما از فرم فک و چانه خود راضی نیستید به راحتی می توانید با انجام زاویه سازی صورت این مشکل را حل کنید. در واقع این عمل، فرم صورت و چانه شما را مطابق با آنچه که می خواهید، تغییر می دهد و همین تغییر کوچک، جذابیت و زیبایی چهره شما را چند برابر می کند. به منظور آشنایی بیشتر در رابطه با نحوه عمل، معایب و مزایای آن با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مادلینگ صورت

زاویه سازی صورت به چند روش انجام می شود؟

روش های متعددی برای زاویه سازی صورت طبیعی وجود دارد. انتخاب بهترین روش به شرایط هر فرد و فرم صورت او بستگی دارد. در ادامه رایج ترین روش های زاویه سازی صورت مردان و زنان را بیان می کنیم.

تزریق چربی

یکی از بهترین روش های زاویه سازی صورت، تزریق چربی است. این روش با استفاده از بی حسی و به صورت سرپایی در قسمت هایی که از نظر پزشک نیاز به تزریق زیبایی دارد، انجام می شود. انجام این روش هیچگونه عوارض جانبی نداشته و از ماندگاری بالایی برخوردار است.

زاویه سازی فک با تزریق ژل

این روش بدون عمل جراحی بوده و با توجه به نوع ژل و کیفیت آن، ماندگاری متفاوتی دارد. اما به طور کلی ماندگاری زاویه سازی صورت با تزریق ژل حدود ۶ ماه الی یک سال است. یکی از انواع ژل که اکثر پزشکان به دلیل سازگاری زیاد با بدن از آن استفاده می کنند، اسید هیالورونیک است.

زاویه سازی صورت با نخ

این روش هم طرفداران خاص خود را دارد. در این روش ابتدا پزشک قسمت های لازم را علامت گذاری کرده و با استفاده از سوزن های مخصوص، نخ ها را وارد قسمت های مورد نظر می کند. سپس آن ها را خارج کرده و گره ها را زیر پوست پنهان می کند. از مزایای این روش مشاهده آنی نتایج و لیفت پوست و صورت است. علاوه بر این، زاویه سازی صورت با نخ بدون هرگونه زخم و عفونت و تورم انجام می شود.

تزریق بوتاکس

از این روش بیشتر برای افرادی استفاده می شود که می خواهند صورتشان کشیده تر به نظر برسد. تزریق بوتاکس به قسمت چانه به منظور کوچک تر نشان دادن آن انجام می شود. این روش هم مانند سایر روش ها بدون هیچگونه درد و تورم انجام می شود.

زاویه سازی صورت با عمل جراحی

در این روش بیمار به اتاق جراحی رفته و پزشک با استفاده از وسیله های مخصوص استخوان های فک را تراش داده و اندازه آن را کوچک تر می کنند. در این روش از بیهوشی استفاده می شود و ممکن است پس از جراحی کمی درد و تورم نیز بروز کند. این جراحی ممکن است با هدف بزرگ تر کردن فک نیز انجام شود که در این صورت زاویه سازی فک با پروتز انجام می گیرد.

زاویه سازی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

مانند هر روش جراحی و زیبایی، زاویه سازی صورت نیز می تواند برای همه افراد مناسب نباشد. افرادی که قصد انجام آن را دارند ابتدا باید مطمئن شوند که انجام زاویه سازی صورت برای آن ها موثر است یا خیر؟ چراکه بسیاری از افراد، حالت فک و چانه مناسبی دارند و یا مشکلاتی دارند که با روش های دیگر قابل برطرف شدن است. بنابراین بهتر است قبل از هر تصمیمی به یک کلینیک زیبایی خوب مراجعه نمایید و توسط متخصصین معاینه شوید.

به طور کلی افراد با شرایط زیر برای زاویه سازی صورت مناسب هستند:

 • داشتن چانه چاق و غبغب
 • داشتن فک مربع شکل
 • فک پهن
 • گونه های بزرگ و یا خیلی لاغر
 • افرادی که فک آن ها بدون زاویه است.

نمونه ای از زاویه سازی صورت با اصلاح فرم چانه و ناودان اشکی که در کلینیک تهران نوین انجام شده است.

زاویه سازی فک برای چه کسانی مفید نیست؟

افراد با شرایط زیر برای مادلینگ صورت گزینه مناسبی محسوب نمی شوند:

 • افرادی که گردن چاقی دارند؛
 • افرادی که صورت گرد و یا چاقی دارند؛
 • افرادی که بخش بالایی صورتشان باریک و کوچک است؛
 • داشتن چانه هایی که عقب تر از حالت عادی هستند؛
 • افرادی که پوستشان حالت افتادگی دارد.

مزایای زاویه سازی صورت

مهم ترین مزیت عمل زاویه سازی فک، افزایش اعتماد به نفس افراد است. زیرا زیبایی و اعتماد به نفس رابطه مستقیمی باهم دارند و به شدت از یکدیگر تاثیر می پذیرند. دیگر مزایای این روش زیبایی عبارتست از:

 • خوش تراشی و فرم بهتر فک و صورت
 • تقارن صورت
 • از بین رفتن گردی و یا لاغری بیش از حد صورت
 • از بین رفتن مشکلاتی ماندن کوتاه بودن فک و چانه
 • داشتن نیم رخ زیبا
 • ایجاد تناسب بین اجزای صورت با فک

آیا زاویه سازی صورت عوارض دارد؟

زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی با عوارض بسیار کم محسوب می شود. اما به طور کلی در بیشتر روش های ذکر شده تا دو روز پس از زاویه سازی احتمال درد و تورم وجود دارد که با استراحت و مراقبت های لازم رفع می شود. تنها روشی که ممکن است نسبت به دیگر روش ها از ریسک بالاتری برخوردار باشد روش تزریق ژل است که احتمال عدم تقارن در صورت وجود دارد.

همچنین جراحی زاویه سازی صورت نیز می تواند درد و تورم و بیشتری نسبت به دیگر روش ها در پی داشته باشد که البته موقتی بوده و پس از مدتی از بین می رود.

نکته ای که در اینجا باید بگوییم این است که اگر زاویه سازی صورت شما در یک کلینیک زیبایی مجهز و خوب و توسط پزشکی با تجربه انجام شود، عوارض بسیار کمی خواهد داشت و به سرعت بهبود می یابند.

آمادگی های قبل از مادلینگ صورت

تمامی نکاتی که پیش از مادلینگ باید بدانید، توسط پزشک مربوطه به شما اطلاع رسانی می شود. برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 • حتما پیش از زاویه سازی صورت غذا میل کنید؛
 • از خوردن داروهایی که رقت خون را تحت تاثیر قرار می دهند پرهیز کنید (مانند آسپرین)؛
 • بهتر است حین مراجعه به کلینیک از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت های لازم پس از زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت نیاز به مراقبت های خاصی ندارد اما نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید تا نتیجه ای مطلوب برایتان رقم بخورد.

 • تا یک هفته پس از عمل از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری کنید؛
 • تا ۲۴ ساعت به پهلو و یا به پشت بخوابید؛
 • از ورزش های سنگین دوری کنید؛
 • روز اول بهتر است از آرایش کردن پوست اجتناب کنید؛
 • از خوردن و جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.

هزینه زاویه سازی صورت

همانطور که کمی پیش تر توضیح دادیم، زاویه سازی انواع مختلفی دارد. هر یک از این روش ها بسته به نوع مواد مصرفی و کیفیت آن ها قیمت متفاوتی دارند. به عنوان مثال هزینه زاویه سازی صورت با تزریق چربی با هزینه جراحی زاویه سازی صورت بسیار متفاوت است. شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها در صورت تمایل با کلینیک مورد نظرتان تماس برقرار کنید تا از تعرفه آن ها مطلع شوید.از دیگر مولفه های موثر در تعیین هزینه زاویه سازی صورت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فرم فک
 • پیچیدگی روش مادلینگ
 • برند و میزان مواد تزریقی
 • دستمزد پزشک
 • میزان تغییراتی که باید بر روی فک اجرا شود.

کلینیک خوب برای زاویه سازی صورت

انتخاب یک کلینیک خوب برای زاویه سازی صورت بسیار اهمیت دارد. امروزه فعالیت در این راستا توسط افراد و مراکز غیرمتخصص، فراوان شده است. از همین رو باید بتوانید یک کلینیک معتبر را بیابید که از بهترین مواد و تکنیک های مادلینگ استفاده می کند.

در صورت تصمیم گیری بدون آگاهی احتمال بروز تورم، کبودی، خونریزی، عفونت، عدم تقارن دو طرف صورت و … وجود دارد که در این شرایط باید هرچه سریع تر نسبت به درمان اقدام کنید. بنابراین به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است در تصمیم گیری خود نهایت دقت را به خرج دهید.

برای این انتخاب هم می توانید فعالیت کلینیک زیبایی مورد نظر را در صفحات مجازی دنبال کنید. با این کار به نمونه کارها و سطح رضایتمندی مراجعین کلینیک دسترسی خواهید داشت. در صورت مطابقت شرایط کلینیک با معیارهای شما باید یک جلسه به صورت حضوری نیز مراجعه کنید. از این طریق می توانید انتظارات خود ررا با پزشک در میان بگذارید. پزشک نیز در مورد جزئیات مادلینگ صورت، مراقبت های پس از آن، عوارض احتمالی، هزینه و … با شما صحبت می کند. از این طریق می توانید مطمئن شوید که آیا زاویه سازی صورت برای شما مناسب است یا خیر.

نتیجه گیری

زاویه سازی صورت برای مردان و زنان محبوب است و اگر با روش های اصولی انجام شود، نتیجه ای فوق العاده در زیبایی افراد دارد. اما اگر توسط افراد غیرمتخصص انجام شود، می تواند عوارضی هرچند ناچیز در پی داشته باشد.

کلینیک تخصصی پوست و مو تهران نوین

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر تهران نوین با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دومین شعبه خود را در سال ۱۳۹۸ تأسیس کرد. هدف ما استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات در حوزه پوست، مو و زیبایی و مطابق با استانداردهای FDA و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این کلینیک با بهره گیری از همکاران متخصص و مجرب در رشته های فوق تخصص جراحی پلاستیک، پوست، مو، زیبایی و لیزر و تغذیه و رژیم درمانی خدمات خود را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم مشاوره آنلاین