خدمات 24 ساعته

تهران، پاسداران بوستان نهم پلاک ۱۱۹
کلینیک تهران نوین » کاشت مو و ابرو » کاشت ابرو و راهنمای انتخاب بهترین کلینیک برای آن
۳۷ دقیقه
قبل و بعد کاشت طبیعی ابرو

کاشت ابرو و راهنمای انتخاب بهترین کلینیک برای آن

آنچه می خوانید...

اولین مسئله ای که در ملاقات های رو در رو و حتی در حال مشاهده عکس افراد به آن توجه می کنیم، چیزی به جز چشم و ابرو نیست. زیبایی این عناصر تاثیر بسیار زیادی بر روی شاداب و جوان تر به نظر رسیدن افراد دارد. هر مدل ابرویی می تواند تصویر متفاوتی از چهره یک شخص بسازد پس رسیدگی به ابروها و انتخاب مدل مناسب، یکی از مهم ترین اصول زیبایی صورت است. بسیاری از افراد به دلایل مختلف ابروهای کم پشتی دارند و به دنبال راهی برای پرپشت کردن آن ها هستند. در گذشته اغلب افراد با کمک سرمه و رنگ های مختلف، سعی بر پر کردن ابروهای خود داشتند و چندی بعد، از روش های جدیدی مثل هاشور و میکروبلیدینگ برای این منظور استفاده کردند. بزرگ ترین ایراد این روش ها ظاهر غیر طبیعی و موقتی بودن آن ها است. یکی از بهترین راه ها برای داشتن ابروهای پر و در عین حال طبیعی که ماندگاری دائمی دارند، کاشت ابرو است. در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه انجام پذیری کاشت ابرو و انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران و سایر شهرها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

زمانبندی کاشت ابرو، از جراحی تا دوره نقاهت

مدت زمان جراحی: نهایتا ۴ ساعت

بی حسی یا بیهوشی: بی حسی موضعی

نیاز به بستری: ندارد

بازگشت به زندگی عادی: ۱ الی ۲ روز

دوره نقاهت: ۲ هفته

نتیجه نهایی: ۱۰ الی ۱۲ ماه

بهترین کلینیک کاشت ابرو چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در نتیجه کاشت ابرو موثر است، انتخاب یک مرکز کاشت ابروی خوب است. زیرا امروزه این اقدام توسط بسیاری از مراکز غیر معتبر نیز انجام می شود و انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران که شهری بزرگ و پرجمعیت است، کمی دشوار است. اما یک کلینیک کاشت ابروی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

حضور پزشکان و افراد متخصص در زمینه کاشت ابرو

دقت کنید کلینیکی که برای کاشت ابرو انتخاب می کنید این اقدام را تحت نظارت یک یا چند دکتر خوب برای کاشت ابرو انجام دهد. زیرا در صورت عدم برخورداری از تجربه کافی احتمال بروز عوارض و نتیجه غیردلخواه شما وجود دارد.

برخورداری از تجهیزات لازم برای کاشت ابرو

لازم به ذکر است که مراکز زیبایی با کلینیک های زیبایی متفاوت هستند. کلینیک های زیبایی مجوز و تجهیزات لازم برای جراحی هایی مانند کاشت مو و ابرو را دارند اما مراکز زیبایی خیر. همچنین یک کلینیک زیبایی مسئول فنی دارد که باید دقت نمایید در زمینه پوست و مو تخصص داشته باشد.

آشنا به جدیدترین متدهای کاشت ابرو در دنیا

استفاده از جدیدترین تکنیک های کاشت ابرو از مزیت های یک کلینیک کاشت ابروی خوب است. اینکه بدانید جدیدترین و بهترین روش های کاشت را به کار می گیرند یا خیر می تواند در نتیجه بسیار موثر باشد. زیرا امروزه بسیاری از روش های کاشت ابرو منسوخ شده و دیگر به کار گرفته نمی شوند.

آشنایی به اصول زیبایی شناسی

ابرو تاثیر بسیار مهمی در زیبایی چهره افراد دارد. زاویه آن و توجه به برقراری تناسب با سایر اجزای صورت، از اصول مهم زیبایی شناختی است که یک متخصص کاشت ابرو باید با آن آشنا باشد.

توجه به تفاوت مدل ابروی زنان و مردان

یک کلینیک کاشت ابروی خوب باید به تمایزات میان ابروی زنان و مردان واقف باشند.

 • بخش میانی ابروهای آن ها نسبت به انتها پر پشت تر است.
 • خم ابروی بیشتری دارند.
 • دم ابروی باریک تر و کم حجم تری دارند.
 • میانگین ضخامت ابروی آن ها ۱.۳ سانتی متر است.
 • طول ابرو ۵ سانتی متر است.
 • ناحیه انتهای ابرو کمی عقب تر از کناره بیرونی چشم است.
 • ابروهای پرپشت و حجیم تری دارند.
 • خم ابروی کمتری دارند.
 • قسمت انتهایی ابروی آن ها پرپشت تر است.
 • میانگین ضخامت ابروی آن ها ۱.۵ سانتی متر است.
 • طول ابرو ۵.۵ سانتی متر است.
 • ناحیه انتهای ابرو بالای گوشه بیرونی چشم هاست.

توجه به نکات بهداشتی

برخورداری از محیطی کاملا بهداشتی برای هر کلینیکی لازم است. هرچقدر هم که متخصصین درجه یک در آن فعالیت داشته باشند، اما بدون توجه به نکات بهداشتی نمی توان به کیفیت کار آن ها اطمینان کرد.

برخورد مناسب پرسنل با مراجعین

شما به محض ورود به یک کلینیک زیبایی با پزشکان برخورد ندارید بلکه با پرسنل روبرو می شوید. از همین رو مهم است که در برخورد اول شاهد چه نوع رفتاری باشید.

پشتیبانی مناسب

کلینیک کاشت ابروی خوب باید دارای پشتیبانی مناسبی نیز باشد. اینکه پس از کاشت در صورت بروز مشکل یا سوالی بتوانید به آن ها مراجعه کنید بسیار نکته مهمی است که نباید از آن غافل شوید.

دسترسی آسان

نحوه دسترسی آسان به کلینیک نیز ممکن است برای برخی مهم باشد. اینکه امکان دسترسی توسط وسایل نقلیه مختلف، فراهم باشد و یا امکان پارک خودوری مراجعین وجود داشته باشد. بنابراین برای اطلاع از موقعیت مرکز مورد نظر، بهتر است ابتدا آن را بر روی نقشه بیابید.

دسترسی به کلینیک کاشت ابروی تهران نوین از روی نقشه

راهنمای انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو

اما برای یافتن بهترین کلینیک کاشت ابرو باید چه کرد؟ راهکارهای متعددی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

از اینترنت کمک بگیرید.

اینترنت به عنوان امکانی که امروزه برای همه ما در دسترس است، پایگاه داده بسیار مناسبی است تا بتوانیم از این طریق در مورد بهترین کلینیک های کاشت ابرو در سطح شهر، اطلاعاتی کسب کنیم. حداقل مطالبی که می توان از این طریق متوجه شد عبارتند از میزان سابقه یک مرکز کاشت ابرو، متخصصین فعال در آن، تجربه و به طور کلی یک رزومه کامل.

فعالیت کلینیک در فضای مجازی را دنبال کنید.

دنبال کردن صفحات مجازی کلینیک مورد نظر به شما این امکان را می دهد که به نمونه کارهای کاشت ابرو دسترسی داشته باشید و با سبک کاری آن آشنا شوید. با مشاهده نمونه کارها می توانید آن را با سلیقه و معیارهای خودتان مقایسه کنید. همچنین امکان آنالیز میزان رضایتمندی مراجعین کلینیک را خواهید داشت.

البته فرم ابروها سلیقه ای است و شما باید فارغ از فرم و حالت ابرو، به کیفیت و میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه نهایی دقت کنید.

با اطرافیان خود مشورت کنید.

می توانید با اطرافیان به ویژه آن هایی که به طریقی با کلینیک کاشت ابرو مورد نظر شما آشنا هستند، مشورت نمایید. تعدادی از سوالات خود را می توانید از آن ها بپرسید و برخی از دغدغه های لازم را برای خودتان حل کنید. البته در این میان اختلاف سلیقه را هم مد نظر داشته باشید.

به صورت حضوری به کلینیک کاشت ابروی مورد نظر مراجعه کنید.

آخرین و اغلب بهترین راهی که می تواند در انتخاب یک مرکز کاشت ابروی خوب به شما کمک کند، مراجعه حضوری است. با مراجعه حضوری و شرکت در جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو می توانید از انتظارات خود با پزشک صحبت کنید. همچنین پزشک با بررسی چهره و تناسبات آن می تواند در انتخاب بهترین فرم ابرو به شما کمک کند.

در نتیجه تمای مطالب فوق می توانید تصمیم بگیرید که بهترین کلینیک کاشت ابرو برای شما کدام است. اما تاکید برای انتخاب یک مرکز خوب چه علتی دارد؟

اهمیت مراجعه به یک کلینیک خوب کاشت ابرو چیست؟

در فرآیند کاشت ابرو ۴ ویژگی مهم وجود دارد که باید به آن ها توجه شود و در غیر این صورت، نه تنها ابروی طبیعی حاصل نمی شود، بلکه ممکن است عوارضی روی دهد.

در ادامه به این ۴ ویژگی مهم می پردازیم.

خواب و جهت رشد موهای ابرو

خواب و رویش موهای ابرو در بخش های مختلف آن متفاوت است. هر ابرو شامل سه بخش سر، تنه و دم می شود که جزئیات آن ها به شرح زیر است.

 1. سر ابرو به داخلی ترین قسمت آن گفته می شود که اندازه ای حدود ۵ الی ۷ میلی متر دارد. از لحاظ رنگ، کمرنگ تر از سایر نواحی ابرو است و رشد موهای آن، به سمت بالا است.
 2. تنه ابرو به قسمت میانی ابرو گفته می شود که از لحاظ طولی بیشتر از دیگر بخش ها است. (معمولا ۲.۵ سانتی متر) همچنین تنه ابرو پرپشت از دیگر نواحی است. بخش هایی از آن که به سر ابرو نزدیک است، جهت رشد موها به سمت بالا اما خارج صورت است. زاویه رشد موها در بخش میانی متفاوت بوده و بر اساس برآمدگی استخوان ابرو است. جالب است بدانید که در تنه ابرو تارهای فوقانی به سمت پایین و تارهای تحتانی به سمت بالا رشد می کنند.
 3. دم ابرو به عنوان کم تراکم ترین بخش ابرو است و نازک ترین تار موهای ابرو را دارد. از جاییکه ابرو خم می شود، شروع شده و تا انتها را در بر می گیرد. اندازه این بخش به طور نرمال ۲ سانتی متر است.
ساختار ابرو

زاویه رشد موهای ابرو

زاویه موهای ابرو نسبت به پوست صورت از فولیکول بیشتر است و سبب می شود موهای این ناحیه برعکس موی سر، به صورت افقی رشد کند. در حقیقت می توان گفت موهای ابرو با ۴۵ درجه تفاوت نسبت به موهای سر رشد می کند.

به همین دلیل بیشتر موهایی که برای پیوند ابرو استفاده می شود، از پشت گوش است. زیرا تار موهای این قسمت از لحاظ خواب و زاویه رشد، بسیار شبیه به تار موهای ابرو است.

زاویه رشد ابرو

گرافت موی متفاوت

موهای ابرو به صورت تار به تار و مفرد رشد می کنند. در حالی که موهای سر به صورت دسته های ۳ الی ۴ تاری رشد می کنند. بنابراین اگر در فولیکول هایی که از مو برداشته می شود، بیش از چند تار وجود دارد باید توسط میکروسکوپ بررسی گردد و به صورت تکی از هم جدا شوند.

تفاوت فولیکول و گرافت

سیکل رشد موهای ابرو

مدت زمان رشد تار موی ابرو و سر با یکدیگر بسیار متفاوت است. به این صورت که موهای سر پس از ریزش به مدت ۴ تا ۷ سال در مرحله رشد هستند اما این بازه زمانی برای ابرو حدود ۴ ماه است. از همین رو فرد باید پس از کاشت ابرو، موهای جدید را در فواصل زمانی کوتاه تر اصلاح کند.

مراحل رشد مو

با توجه به تمام نکات فوق مهم است که کاشت ابروی خود را به دست چه فرد یا افرادی بسپارید. زیرا هر فرد متخصصی که کاشت ابرو را بر عهده بگیرد، باید به این ویژگی ها در تمامی مراجعین توجه کرده و سعی کند، ابرویی متناسب با فرم صورت و کاملا طبیعی، به ارمغان آورد.

ترند ابروها در طول تاریخ

پس از کسب اطلاعات لازم در مورد اهمیت و نحوه انتخاب یک مرکز کاشت ابرو خوب بد نیست کمی به مدل ابروها در دوره های مختلف، توجه کنیم. اگر توجه کنید، با تغییر فرهنگ، تکنولوژی و مد، مدل محبوب ابروها نیز عوض می شود.

مصریان باستان، رومیان، یونانیان و همچنین سلسله چین و ژاپن و اقوام اروپایی از تمام وسایل در دسترس خود استفاده می‌کردند که رنگ، مدل و جای ابرو های خود را تغییر دهند. ترند ها، ماندنی نیستند اما تنها چیزی که ماندنی است این واقعیت است که مدل ابروها همواره در حال تغییر بوده است. وقتی به انواع مختلف ابروها از دوران باستانی نگاهی کنیم، ممکن است بعضی از آن ها غیر جذاب و حتی مسخره به نظر بیایند ولی آیا واقعا یک مدل ابرو از دیگر مدل ها بهتر است، یا مسئله مناسب بودن مدل برای زمان خود است؟

 • مصر باستان:

در مصر باستان، مردان، زنان و حتی کودکان از سرمه برای تیره تر کردن و مدل دادن به ابروهای خود استفاده می‌کردند. زنان سعی می‌کردند که شکل ابروهای خود را به صورتی کمانی در بیاورند مانند زن فرعون آخناتن.که در اسناد مصور دارای ابروانی بسیار مدرن بوده است.آرایش ابرو در باور مصریان باستان ادای احترام به خدایان بوده است.

 • یونان باستان:

معصومیت و پاکی در یونان باستان بسیار اهمیت داشت و دستکاری نکردن و پر کردن آن ها با پودری سیاه نشان دهنده ارزش فرد بود. ابروهای طبیعی زیبا شمرده می‌شدند. حتی داشتن ابروهای پیوندی نیز نشاندهنده جذابیت و هوش بود. نقاشی های زنان یونان باستان، تصویری دقیقا ایده‌آل از زنان یونان باستان است.

 • روم باستان:

مجسمه ها از روم باستان، نشان دهنده علاقه آن ها به ابروهای پیوندی است. رومیان چشمان بزرگ و مژه های پرپشت را می پسندیدند و برای تیره کردن ابروهای خود، از دوده و سرمه استفاده می‌کردند.  استفاده از موچین، یک قرن قبل از میلاد مسیح شروع شد تا به ابروها مدل بیشتری بدهند.

 • چین:

آرایش در چین دارای سابقه بسیار طولانی مدت است اما در سلسله تانگ، توجه زیادی به مدل های ابرو می شد. بر روی صورتی سفید که با مواد گیاهی یا آرد برنج سفید شده بود، زنان لبان کوچک قرمزی نقاشی می‌کردند و گاهی پیشانی خود را زردرنگ می کردند اما قابل توجه ترین عنصر، ابروها بودند. زنان ابروهای طبیعی خود را کامل بر‌میداشتند و بر وری محل آن، پدر سفید می‌زدند  سپس با ماده به دست آمده از بید سوخته، ابروهایی بالاتر در پیشانی نقاشی می‌کردند. در دوران این سلسله مدل ابروهای بسیار متفاوتی امتحان شدند.

موارد ذکر شده نمونه هایی از مدل ابروهای باستانی بودند. در ادامه به مدل ابروهای قرن اخیر می‌پردازیم:

۱۹۰۰ – ۱۹۱۰


ابروهای طبیعی و مینیمال ترند محبوب این دوره بودند که همچنان نشانه هایی از دوران سلطنت ملکه ویکتوریا در خود داشتند. در این دوران تغییر دادن سنگین صورت و ابروها کاری خلاف نجابت محسوب می‌شد. اما زنان همچنان با روغن و شانه کردن، به ابروهای خود رسیدگی میکردند.

۱۹۲۰

در این دوران با پیشرفت تکنولوژی و خیز دنیای سرگرمی و مشهور شدن بازیگران، نگاه داشتن ابروهای طبیعی دیگر جزو گزینه های دنیای سرگرمی نبود. بلکه داشتن ابروهای بسیار نازک و یا رنگ شده برای بازیگران محبوب شد و دیگر افراد نیز از این ترند پیروی کردند.

۱۹۳۰

برداشتن و نازک کردن ابروها ادامه پیدا کرد و ابرو ها نازک و نازک تر شد و حتی بعضی خانم ها ابروهای خود را به طور کامل برمی‌داشتند  تا بتوانند مدل های دلخواه خود را با کمکم مداد های آرایشی بکشند.

۱۹۴۰

در این دهه ابروهای خیلی نازک به دست فراموشی سپرده شدند و مدل های پر تر و ساده تر دوباره مد شدند. ابروهای این دهه بزرگترین تاثیر را در صنعت مد و فشن داشته اند.

۱۹۸۰

در طول حدو ۴۰ سال، مدل های ابرو دستخوش تغییرات آنچنانی نشد و بر اساس سبک و فصل تغییر می یافت تا دهه ۸۰ که با پیشرفت اقتصادی و صنعتی، تفاوت و یونیک بودن معنی جدیدی پیدا کرد و  رسیدگی به ابروها با کمک ژل  و شانه کردن و برداشتن دانه های نامرتب محبوب شد.

۱۹۹۰

در این دهه با سقوط اقتصادی و تغییر در سلایق افراد، مدل ابروها از خکاملا پرپشت به کاملا نازک و کوتاه تغییر کرد. همین امر باعث شد بسیاری از زنان دچار طاسی همیشگی در ابروها شوند.

۲۰۰۰

در این سال ها ابروها کمی حالت کمانی پیدا کردند اما همچنان نازک بودند. افراد مشهوری که از این مدل ابروها استفاده می‌کردند آنجلینا جولی، مندی مور و جنیفر لوپز بودند.

۲۰۱۰

در این دهه بالاخره ابروهای کلفت تر دوباره مد شدند. خیلی از افراد معتقدند که کارا دلوین و لیلی کالینز افرادی بودند که منبع الهام برگشت دوباره ابروهای کلفت تر بودند.

هیچ راهی برای فهمیدن این که تا چه وقتی ابروهای پرپشت روی بورس هستند، وجود ندارد. اما شکی در این نیست که داشتن ابروهای پر، بسیار راحت‌تر از نگهداری از ابروهای کم پشت است.

دلیل ریزش ابروها

ریزش ابرو (هیپوتریکوز ابرو) می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتند. معمولا این عارضه در هر دو ابرو، یکی بیشتر از دیگری، اتفاق می‌افتد. از دلایل اصلی ریزش ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژنتیک و ریزش ابرو ارثی
 • افزایش سن
 • مشکلات پوستی
 • اگزما
 • بیماری های قارچی و عفونت
 • جذام
 • آلوپسی
 • مشکلاتی داخلی بدن مانند کم خونی و کمبود ویتامین
 • اختلالات تیروئیدی
 • برداشتن و یا کندن ابروها به صورت مفرط
 • استفاده از داروهای خاص مثل داروهای درمان افسردگی، درمان تشنج، درمان التهاب و داروهای مخصوص کاهش وزن
 • شیمی درمانی و رادیوگرافی
 • اختلالات هورمونی
 • بیماری های خودایمنی
 • تغذیه
 • آسیب های فیزیکی مثل سوختگی و ضربه
 • استرس و تروما
 • انجام تتو و هاشور

علائم ریزش ابرو

بزرگترین علامت ریزش ابرو، مشاهده محل های خالی در ابرو است که تا چند ماه پیش وجود نداشته است. شما ممکن است هنگام شستن صورت خود نیز، متوجه جدا شدن دانه های ابروی خود بشوید. ریزش ابرو برخلاف ریزش مو فرآیندی غیر طبیعی است که حتما باید تحت درمان قرار بگیرد.

درمان ریزش ابرو

راه خاصی برای پیشگیری از ریزش ابرو ارثی وجود ندارد اما شما می‌توانید با داشتن تغذیه مناسب و نگهداری از ابروهای خود به روش درست (استفاده نکردن از مداد های آرایشی و موچین) اتفاق افتادن آن را به تاخیر بیندازید. برخی داروهای شیمیایی هستند که برای درمان ریزش مو موثر واقع شده‌اند اما میزان تاثیر آن در همه افراد یکسان نیست:

 1. داروهای مکمل آن، زینک، ویتامین و املاح مورد نیاز بدن: اگر دلیل ریزش ابروهای شما مشکل در میزان تغذیه فولیکول های مو باشد، پزشک این داروها را برای شما تجویز می‌کند.
 2. داروهای ضد آندروژن: آندروژن های هورمون های جنسی هستند که ترشخ بیش از حد آن ها در مردان باعث ریزش مو در زنان باعث بروز صفات مردانه می‌گردد.
 3. ماینوکسیدیل: ماینوکسیدیل داروی موثر بر روی انواع بیماری هاست که موثر بر ریزش مو هستند.

داروهای دیگر نیز بسته به دلیل ریزش می‌توانند بر روی کاهش ریزش مو موثر باشند:

 • هورمون درمانی
 • سرم ابرو
 • کورتواستروئید آنترالین
 • روغن رزماری و روغن بادام

فراموش نکنید که انتخاب راه درمان ریزش ابرو بستگی به دلیل ریزش و میزان آن دارد.

کاشت ابرو

کاشت ابرو قطعا بهترین راه حل برای کسانی است که از ریزش ابرو رنج می برند چرا که در مقایسه با راه های دیگر مثل تتو، هاشور و میکروبلیدینگ که ظاهری مصنوعی دارند و راه حلی موقتی هستند، ظاهر ابروها بسیار طبیعی خواهد بود و نتیجه این عمل دائمی است.

در این روش فولیکول های مو از نواحی دیگری مانند پشت سر و فضای بین دو گوش گرفته می شود و به قسمتی از ابرو که باید کاشت در آن صورت گیرد، پیوند زده می شود. این تار موهای جدید، تا پایان عمر مانند یک تار موی ابروی طبیعی رشد کرده و می توان آن را اصلاح نیز کرد.

نمونه کار کاشت ابرو طبیعی از زوایای مختلف

کاشت ابرو
قبل و بعد کاشت ابرو

کاشت هر دو ابرو

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو در ۳ مرحله انجام می شود که به ترتیب به شرح آن ها می پردازیم.

مرحله اول: طراحی ابروها

ابتدا بیمار می تواند فرم ابروی مورد نظر خود را به پزشک نشان دهد. سپس جراح با رفع ایرادات طرح مورد نظر و ایجاد تقارن بین دو ابرو، طراحی نهایی ابرو را انجام می دهد. در این میان با فرد زیباجو نیز مشورت کرده تا به یک تصمیم واحد برسند. البته می توان از طرح های آماده نیز استفاده کرد اما معمولا افراد تمایلی به آن ها نشان نمی دهند. زیرا ظاهر طبیعی ایجاد نمی کند.

مرحله دوم: استخراج گرافت

در این مرحله از بانک مو، تارهای مورد نیاز برداشته می شوند. بانک مو معمولا شامل نواحی با ویژگی های زیر می شود.
– پشت سر: حاوی موهای ضخیم و چندتاری
– پشت گوش: حاوی موهای نازک و تک تار بیشتر
– پایین گردن: حاوی موهای ظریف و تک تار
گرافت های مورد نیاز آقایان معمولا از نواحی پشت سر و پشت گوش، برداشته شده و برای خانم ها از پشت گوش و پایین گردن. میانگین گرافت هایی که در این مرحله برداشته می شود، ۴۰۰ عدد است اما بسته به شرایط افراد می تواند به صورت افزایشی یا کاهشی متغیر باشد.

مرحله سوم: کاشت ابرو

در این مرحله نوبت به کاشت گرافت های برداشته شده می رسد. کادر پزشکی گرافت ها را توسط میکروسکوپ آماده سازی می کنند. این آماده سازی چه لزومی دارد؟
کاشت ابرو باید به صورت تک به تک انجام شود. از طرفی ممکن است برخی از گرافت های خارج شده دارای چند تار مو باشد که در این صورت لازم است از هم جدا شوند و تارهای تکی برای عمل کاشت ابرو آماده شوند.
پس از آماده سازی، گرافت ها به پزشک تحویل داده می شوند. پزشک نیز باید ابروها را با مواد بی حسی آماده عمل کند. سپس با تیغ بسیار ظریف با ضخامت کمتر از ۱ میلی متر در نواحی مورد نظر برش های ریزی را ایجاد می کند تا گرافت ها را در محل های مناسب قرار دهد. حین انجام این کار باید به خواب ابرو و جهت مناسب برای کاشت هر تار مو، دقت کند.

طراحی ابرو

برداشت گرافت

آماده سازی گرافت

کاشت ابرو

پیش از کاشت ابرو

تجربه ای حقیقی از کاشت ابرو

سلام. میخوام از تجربه کاشت ابروی خودم براتون بگم. از زمانی که به خاطر دارم همیشه ابروهای نازک، سبک و تکه تکه داشتم. در ۱۳ سالگی یکی از اعضای خانواده از من پرسید که چه اتفاقی برای ابروهام افتاده! من هم که دختر جوان، خجالتی و ساکتی بودم، نمی دونستم چه جوابی باید بدم. از اون لحظه به بعد مدام فکرم درگیر این مسئله بود که مشکل ابروهام چیه و چطور میتونم برطرفش کنم. من نمی تونستم بدون آرایش از خونه بیرون برم یا کاری کنم، هرگز از تابستان ها لذت نمی بردم، حتی نمیتونستم شنا کنم چون یا باید خودم آرایشم رو پاک میکردم و یا با آب پاک میشد. همونطور که می تونید تصور کنید، به شدت اعتماد به نفسم پایین اومده بود.

من در مورد انواع محصولات آرایشی، روش های مختلف تتو و سرم های در حال رشد تحقیق کردم تا اینکه با روش کاشت ابرو آشنا شدم. وقتی برای اولین بار از این روش مطلع شدم، به نظرم عجیب و غیر ممکن بود اما در نهایت تصمیم گرفتم انجامش بدم و خیلی از این تصمیمم راضی هستم. به همه افرادی که مثل من این مشکلات رو تجربه کردن توصیه می کنم حتما در موردش فکر کنن. 😉

نتیجه کاشت ابرو

https://youtu.be/YSHVt0Kj9_Y

روش های مختلف کاشت ابرو

مانند کاشت مو، کاشت ابرو نیز دارای روش های متفاوتی است که البته این روش ها بی شباهت به روش های کاشت مو نیستند. تفاوت این روش ها در نحوه برداشت گرافت ها از قسمت بانک مو است. یکی از روش های قدیمی که اکنون منسوخ شده است، کاشت ابرو به روش FUT (Follicular unit transplant) است. این روش که در آن مقدار فولیکول مورد نیاز به صورت نواری از بانک مو برداشته می شود و به ناحیه گیرنده پیوند زده می شود به دلیل خونریزی زیاد و تهاجمی بودن، احتمال عفونت و ایجاد زخم جای خود را به روش های جدیدتر و امن تری داده است. از دیگر مشکلات این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم غیرطبیعی ابروها
 • عدم رشد مطلوب تار موهای کاشته شده
 • نیازمند به بخیه
 • دو ه نقاهت طولانی
 • زاویه و خواب نامناسب موهای کاشته شده

کاشت ابرو به روش FIT یا FUE

این روش که در ایران با نام روش FIT و در کشورهای دیگر به عنوان روش FUE شناخته می شود، مشابه به روش کاشت موی سر است. در آن، جراح فولیکول ها را به کمک هولدر دستی و به صورت مجزا استخراج می کند و نیازی به کوتاه کردن موها نیست. بانک مو اغلب در این روش پشت و یا کناره های سر است. سپس گرافت ها در محلول مخصوص کشت و آماده سازی می شوند و بر ناحیه مورد نظر کاشته می شود.

لازم به ذکر است که در این روش کاشت ابرو، در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته می شود و در محل مناسب با زاویه مطلوب، کاشته می شود. این کار به حفاطت از سلامت مو و فولیکول های آن کمک می کند.

مزایای کاشت ابرو به روش FIT یا FUE

کم تهاجمی بودن
خونریزی کم
بدون ایجاد اسکار
درد کم
دوره نقاهت کوتاه
دقت بالای کاشت

معایب کاشت ابرو به روش FIT یا FUE

امکان تخریب فولیکول ها
مدت زمان طولانی عمل
هزینه بالا

کاشت ابرو به روش های Micro FIT، SUT و Super FUE

تمام این تکنیک ها مشابه تکنیک FIT و زیر مجموعه آن هستند با تفاوت های خیلی کوچک در نحوه برداشت و نگهداری گرافت ها. مثلا در روش SUT از دستگاه های پیشرفته و هولدر های اتوماتیک برای برداشت گرافت استفاده می کند که درد و خونریزی آن کمتر است.

اساس تمامی این روش ها استخراج فولیکول است. بدون برش و ایجاد زخم هستند و نتیجه ای طبیعی را برای فرد به ارمغان می آورند. همچنین ماندگاری بالایی نیز دارند.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

در این روش، فولیکول های مو به صورت تکی و با استفاده از هولدر الکتریکی برداشته می‌شوند و مدت زمان انجام عمل و دوره نقاهت کوتاه تر است و هیچ جای زخمی باقی نمی ماند.

ویدئوی کاشت ابرو

این ویدئوی کاشت ابرو رو مشاهده بفرمایید و در صورت تمایل جهت رزرو نوبت مشاره، شماره همراهتون رو برامون ارسال کنید.

آیا هاشور و تتو بهتر از کاشت ابرو نیست؟

برخی از افراد ببه هر دلیلی تاثیر کاشت ابرو و برتری آن را نسبت به روش هایی مانند تتو، هاشور و میکروبلیدینگ انکار می کنند. لازم به ذکر است که تمامی این روش ها موقتی بوده و پس از مدتی نیاز به ترمیم دارند. در نتیجه هزینه و وقت زیادی را باید در این راه صرف کنید.

به علاوه با توجه به اینکه در این روش ها از مواد شیمیایی استفاده می شود، امکان بروز عفونت، تورم و زخم در ابروها وجود دارد. همچنین با روش هایی مانند تتو، هاشور و میکروبلیدینگ نمی توان به فرمی طبیعی از ابرو دست پیدا کرد. چه بسا افرادی که در نتیجه این روش ها به فرم دلخواه خود نیز نرسیده اند.

اما در روش کاشت ابرو با توجه به اینکه از موهای طبیعی شخص مراجعه کننده استفاده می شود، امکان بروز عوارض خطرساز بسیار کم است.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که دارای شرایط زیر هستند، کاندیداهای مناسبی برای کاشت ابرو می باشند:

 • افرادی که موهای ابرو خود را به دلیل سوانح سوختگی، بخیه و یا شکستگی از دست داده اند.
 • کسانی که دچار کم پشتی مادرزادی ابرو هستند.
 • کسانی که به دلیل استفاده زیاد از موچین موهای ابرو خود را از دست داده اند.
 • خانم هایی که قبلا تاتو، هاشو، فیبروز و ... انجام داده اند و اکنون به دنبال فرم طبیعی برای ابروی خود هستند.
 • افرادی که به دلیل افزایش سن، دچار زیرش ابرو شده اند.
 • کسانی که دچار عدم تقارن ابروها هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های موثر در ریزش ابروها هستند، می توانند پس از مداوای خود، اقدام به کاشت ابرو کنند.
 • افرادی که به هر دلیلی از فرم ابروهای خود رضایت ندارند.

کاشت ابرو برای یکی از مراجعه کنندگان کلینیک تهران نوین

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که سلامت عمومی مناسبی ندارند مثل دیابت، بیماری قلبی و فشار خون بالا
 • افرادی که داروی ضدانعقاد خون مصرف می‌کنند.
 • افرادی که در حال انجام شیمی درمانی و رادیوتراپیر هستند.

بهترین مدل ابرو

فرم صورت افراد با یکدیگر متفاوت است. از همین رو مدل های ابرویی که برای آن ها مناسب است نیز فرق دارد. حین کاشت ابرو توجه به این مسئله بسیار اهمیت دارد. ابروهای جدید باید متناسب با فرم صورت افراد و به صورت کاملا طبیعی کاشته شوند. برای نتیجه طبیعی ابروها توجه به چند نکته لازم است.

 • نقطه شروع ابرو و فرورفتگی چشم باید در یک راستا باشند. در حقیقت شروع ابرو باید با خط عمودی پره خارجی بینی هم راستا باشد. توجه به این نکته باعث می شود که فاصله بین ابروها بیش از اندازه به هم نزدیک و یا از هم دور نباشند.
 • خم ابرو باید متعادل باشد. بالا بردن بیش از اندازه خم ابرو موجب مصنوعی بودن چهره افراد شده و همواره آن ها را در حالتی متعجب نگه می دارد. همچنین تغییرات قسمت های خارجی می تواند در حالا مختلف چهره موثر باشد.
 • نقطه انتهای ابرو نیز اهمیت دارد. این بخش ابرو باید با خطی که از کناره بیرونی چشم تا بخش بیرونی پره های بینی کشیده شده است، هم راستا باشد. اگر فرد بخواهد ابروی کشیده تری داشته باشد، موقعیت نقطه نهایی نیز تغییر می کند.
کاشت ابروی مردانه
اینستاگرام تهران نوین

مزایا و معایب کاشت ابرو

کاشت ابرو نیز مانند هر جراحی زیبایی دیگری دارای نواقص و مزایای است که می‌توان با انتخاب متخصص مناسب، از معایب آن کاست و از مزایای آن بیشترین بهره را برد.

مزایای کاشت ابرو

 • ایجاد حالت طبیعی در ابروها
 • راه حلی دائمی برای داشتن ابروهای پرپشت
 • عدم نیاز به استفاده از آرایش برای حال دادن به ابروها
 • فرمدهی و زیباسازی چهره

معایب کاشت ابرو

 • ایجاد زخم
 • رشد ابروها در حالت های متفاوت
 • تورم و کبودی
 • تفاوت رنگ تار موهای جدید با موهای قدیمی
 • ریزش و خارش موقت
 • پوسته پوسته شدن ناحیه کاشت
 • عفونت محل برداشت گرافت
 • اختلال رشد ابروها
 • امکان بهم خوردن تقارن ابروها

عوارضی مانند قرمزی، تورم، کبودی، خارش و ریزش اغلب به صورت موقتی روی می دهند و خود به خود نیز برطرف می شوند. آنچه باید موجب نگرانی شما شود سایر موارد فوق است. البته عوارض شدید در صورت مراجعه به کلینیک های معتبر و باتجربه روی نمی دهد. از همین رو بر دقت در انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو تاکید داریم.

از قبل تا بعد عمل پیوند ابرو چه می گذرد؟

به طور کلی قبل از اقدام به کاشت ابرو باید بدانید چه آمادگی هایی پیش از آن لازم، است، روز عمل چگونه در کلینیک حاضر شوید، پس از عمل چه نکاتی را باید رعایت کنید و دوره نقاهتتان به چه نحوی سپری می شود.

در ادامه قدم به قدم این مراحل را شرح می دهیم تا بیشتر با مراحلی که به جراحی ختم می شود، آشنا شوید.

آمادگی های قبل از عمل کاشت ابرو

به طور کلی مهم است که پیش از هرگونه تصمیم گیری و اقدامی برای کاشت ابرو در مورد پروسه جراحی و نتایج آن اطلاعاتی داشته باشید. همچنین باید توسط یک پزشک متخصص تحت معاینه و بررسی قرار گیرید.

به این منظور قبل از هر عمل کاشت ابرو و در ابتدای راه، جلسه مشاوره ای تنظیم می شود. در این جلسه مشاوره پزشک به بررسی شرایط مراجعه کنندگان می پردازد و از وضعیت سلامت آن ها تا حدودی مطلع می شود.

اما اهمیت جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو چیست؟

در طی جلسه مشاوره قبل از کاشت ابرو شما می توانید از اهداف خود و فرم ابروی دلخواه با پزشک صحبت کنید. همچنین لازم است در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای، مصرف داروهای خاص، داشتن سابقه بیماری، ریزش مو و ... به پزشک اطلاع دهید.

پزشک نیز با در نظر داشتن این سوابق می تواند بهترین تصمیم را بگیرد. همچنین با بررسی وضعیت چهره افراد، فرم ابروی مناسب برای آن ها را پیشنهاد می کند.

یکی از مهم ترین اقداماتی که در این جلسه مشاوره انجام می گیرد، ریخت شناسی ابرو است. (یعنی بررسی دقیق ویژگی های ابرو). ریخت شناسی حالت اولیه ابرو و فرم نهایی آن را در نظر می گیرد. با توجه به تغییرات مورد نیاز محل کاشت گرافت ها و زاویه موها را تعیین می کند.

با این کار مشخص می شود که چه تعداد فولیکول از چه ناحیه ای به کدام نقطه باید منتقل شود. همچنین هماهنگی ابرو با چشم ها و سایر نواحی صورت نیز از این طریق مشخص می شود.

در مدل بهترین مدل ابرو برای هر فرد و نحوه تشخیص آن نیز در بخش های قبل صحبت کردیم. در صورت تمایل می توانید دکمه زیر بفشارید و مجدد آن را مطالعه نمایید.

روز عمل فرا می رسد!

بهتر است در روز عمل یک همراه با خود داشته باشید تا پس از جراحی شما را تا منزل همراهی کند.

فرآیند جراحی حدود ۳ الی ۴ ساعت انجام می شود و در این مدت پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند تا درد ناشی از عمل را احساس نکنید.

کاشت ابرو در اتاق عمل انجام می گیرد و نیاز به تعویض لباس خواهید داشت. بنابراین از لباس های آزاد و دکمه دار استفاده کنید. همچنین یک دست لباس برای پس از کاشت ابرو همراه خود داشته باشید.

از استعمال هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی در روز عمل برای ابروها خودداری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بروز کبودی، تورم یا پوسته شدن پوست اطراف ابرو پس از کاشت امری طبیعی است. بنابراین جای نگرانی ندارد. برخی از مهم ترین نکات مراقبتی پس از کاشت ابرو را در ادامه با هم مرور می کنیم.

 • ابروهای خود را تمیز نگه دارید تا از بروز التهاب جلوگیری شود.
 • پس از کاشت ابرو معمولا محلولی در اختیار افراد قرار می گیرد که لازم است هر چند ساعت یک بار، آن را روی ابروها اسپری کنند.
 • حداقل به مدت ۲ روز از لوازم آرایش استفاده نکنید.
 • برای کم کردن میزان التهاب و تورم در ابروها، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که بیشتر از ۲۰ دقیقه آن را در محل جراحی قرار ندهید.
 • نواحی از ابرو که کاشت در آن ها صورت گرفته نیاز به پانسمان ندارد اما نقاطی که از آن ها مو برداشت شده است، باید پانسمان شود. این پانسمان حداقل ۱ الی ۲ روز باقی می ماند.
 • پس از دو روز می توانید پانسمان سر را باز کرده و آن را شستشو نمایید.
 • پس از یک الی دو روز می توانید فعالیت های روزانه خود را آغاز کنید.
 • از داروهای تجویز شده توسط پزشک به موقع استفاده کنید.
 • از دست زدن، مالش و خاراندن ابرو های خود بپرهیزید.
 • به مدت ۲۴ ساعت به هیچ عنوان ابروها را لمس نکنید.
 • برای مدتی از خیس کردن ابروها بپرهیزید.
 • نسبت به کاشت مو بهبودی سریع تر اتفاق می افتد اما باز هم حدود ۴ ماه تا رشد ابروها زمان نیاز است. میزان رشد ابروها تا ۱ سال به نقطه اوج خود می رسد.

پس از مدتی شاهد ریزش تمامی ابروهایی خواهید بود که طی فرآیند پیوند، کاشته شده اند. این مسئله در کاشت ابرو طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این ابروها تقریبا پس از ۳ الی ۴ ماه مجدد رشد می کنند. در نهایت ۶ ماه بعد، نتیجه نهایی مشخص می شود.

ماندگاری کاشت ابرو چگونه است؟

عمده نگرانی و تردید افراد برای کاشت مو در مورد دائمی بودن یا نبودن نتیجه آن است. باید بگوییم که خوشبختانه نتیجه عمل پیوند ابرو دائمی بوده و تا پایان عمر می توانید از آن لذت ببرید.

همانطور که گفتیم ریز موقتی موهای ابرو در فرآیند کاشت طبیعی است و نباید بابت آن نگران باشید. چون پس از اتمام این ریزش موقت، پروسه رشد فولیکول های جدید آغاز می شود.

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو بستگی به روش انتخابی شما، دستمزد جراح، محل انجام جراحی و حجم کاشته شده دارد. باید به خاطر داشته باشید که انتخاب پزشک صرفا به دلیل ارزان تر بودن، می تواند کل پروسه جراحی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین بسته به اینکه مراجعه کننده آقا باشد یا خانم، هزینه کاشت ابرو می تواند متفاوت باشد. زیرا خانم ها خواستار ابرویی هستند که نقطه شروع ضخیم اما انتهای باریکی داشته باشد. برعکس، مدل ابروی مناسب برای آقایان ضخیم تر و پر پشت تر در تمامی نقاط است. بنابراین نوع قالب ها و تعداد پیوندهایی که در ابروی آقایان و خانم ها صورت می گیرد، متفاوت است. در نتیجه هزینه کاشت ابروی آن ها با هم برابر نخواهد بود.

چرا تهران نوین؟

کلینیک زیبایی تهران نوین در سال ۹۸ دومین شعبه خود را در تهران، منطقه پاسداران تاسیس کرد. این کلینیک به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو، زیبایی و لیزر فعالیت می کند. از ویژگی هایی که این مرکز زیبایی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی
 • ارائه بهترین خدمات در حوزه پوست، مو و زیبایی مطابق با استانداردهای FDA و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران
 • نمونه های بسیار موفق در زمینه کاشت ابرو
 • بهره گیری از همکاران متخصص و مجرب در رشته های فوق تخصص جراحی پلاستیک، پوست، مو، زیبایی.
 • کادری مجرب، محیطی مناسب و امکانات و تجهیزات به روز دنیا
 • محیطی مدرن و آرامش بخش
زیباترین از نوع خود باشید

سوالات متداول کاشت ابرو

نتیجه گیری

با توجه به اهمیتی که ابرو در ظاهر افراد و ایجاد حالات گوناگون برای آن ها دارد، مهم است که برای کاشت به کدام کلینیک کاشت ابرو و نزد چه پزشکی مراجعه نمایید. بنابراین توصیه می کنیم در انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو عجله نکنید و پس از تحقیق کافی، بهترین اتفاق را برای خود رقم بزنید.

کلینیک تخصصی پوست و مو تهران نوین

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر تهران نوین با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دومین شعبه خود را در سال ۱۳۹۸ تأسیس کرد. هدف ما استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات در حوزه پوست، مو و زیبایی و مطابق با استانداردهای FDA و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این کلینیک با بهره گیری از همکاران متخصص و مجرب در رشته های فوق تخصص جراحی پلاستیک، پوست، مو، زیبایی و لیزر و تغذیه و رژیم درمانی خدمات خود را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

6 پاسخ

 1. سلام ببخشید یه سوال داشتم . بعد از چند وقت میتونم نتیجه نهاییشو ببینیم؟ ممکنه دوباره ابرو هام بریزه؟

  1. سلام. معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ ماه. ابروهای جدید بعد از کاشت میریزن چون بخشی از روندشه و طبیعیه. اما اینکه دوباره بریزه یا نه خیلی بعیده

  1. بله دقیقا مثل یه ابروی طبیعی اما نه بلافاصله بعد از کاشت. باید چند ماه صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم نظرسنجی

از خدمات کاشت ابروی ما استفاده کردی؟

از شنیدن نظرت خوشحال میشیم؛ برامون بنویس.