خدمات 24 ساعته

تهران، پاسداران بوستان نهم پلاک ۱۱۹
کلینیک تهران نوین » تزریق زیبایی » روش های کوچک کردن بینی بدون جراحی
۶ دقیقه
فرمدهی بینی بدون نیاز به جراحی

روش های کوچک کردن بینی بدون جراحی

آنچه می خوانید...

میل انسان به زیباتر شدن، امری فطری است و از مفاهیم مورد ستایش تمام انسان هاست. هر شخصی، در اعماق قلب خود، تمایل به زیباتر دیده شدن دارد و چه بسا این زیبایی بر زندگی فردی و اجتماعی افراد بسیار تاثیرگذار است. با صرف نظر کردن از تاثیر زیبایی چشم ها، می‌توان گفت بینی از موثر ترین عناصر در ارزیابی زیبایی افراد است و از این رو  جراحی بینی محبوب ترین جراحی زیبایی برای بسیاری از افراد فارق از ملیت، سن و جنسیت آن هاست. البته جراحی بینی، کار ساده ای نیست و نیاز به مراقبت های زیادی دارد.

تغییر فرم بینی بدون جراحی

جراحی بینی و ترس های مربوط به آن

پیدا کردن پزشک مورد نظر، مطمئن شدن از نتیجه دلخواه، مراقبت های طولای مدت بعد از  جراحی بینی و گاهی عوارض آن باعث دو دل شدن افراد در انجام این جراحی می‌شود. جراحی بینی نیز، مانند هر جراحی دیگری، خطرات خود را دارد و همین خطرات در بعضی افراد باعث ایجاد ترس می‌شود.

 • ترس از بیهوشی و یا بیدار شدن هنگام عمل
 • ترس از درد بعد از عمل
 • ترس از عدم حصول نتیجه دلخواه
 • ترس از ایجاد مشکلات تنفسی

کوچک کردن و اصلاح فرم بینی بدون جراحی

اگر نمی‌توانید بر این ترس ها غلبه کنید، نگران نباشید. راه های دیگری به جز جراحی وجود دارند که می‌توانند بر روی ظاهر بینی شما تاثیر بسیار خوبی بگذارند. اگر بینی شما نیاز به تغییرات عمده ندارد می توانید از روش های متفاوتی مثل تزریق فیلر، پلاسماجت و لیفت برای اصلاح فرم بینی خود استفاده کنید.

مشکلات ظاهری ذکر شده در زیر با روش های غیرجراحی قابل بهبود هستند:

 • قوز بینی
 • افتادگی بینی
 • فرورفتگی و برآمدگی سطح بینی
 • عدم قرینگی
 • کجی
 • گوشت اضافه

روش های کوچک کردن بینی بدون جراحی

در بینی های گوشتی و استخوانی از روش های زیر می‌توان برای بهبود فرم آن ها استفاده کرد:

 • لیفت بینی با نخ
 • لیفت بینی با ژل
 • پلاسماجت
 • لیزردرمانی
 • سوهان‌کشی
 • تزریق آنزیم

لیفت بینی با نخ

در این روش بعد از اعمال بی‌حسی موضعی، پزشک سوراخ های کوچکی بر روی بینی ایجاد کرده و نخ مخصوص را از طریق آن ها عبور داده و وارد بافت بینی می‌کند. این نخ ها باعث بالابردن نوک بینی و اصلاح پل بینی می‌شوند. این عمل باعث کلاژن سازی و اصلاح فرم کلی بینی می‌شوند. این نخ ها از جنس نانو بوده و تقریبا بعد از دو سال جذب بافت  بینی می‌شوند. این روش کم هزینه و بدون عوارض جانبی است و فقط باعث ایجاد کبودی جزئی در بینی می‌شود که پس از چند روز به طور کامل از بین می‌رود. مدت زمان جلسه انجام لیفت در حدود نیم ساعت می‌باشد. فیلرهای استفاده شده در این روش با بافت بدن سازگارند و به همین دلیل بعد از حدود یکسال جذب بدن می‌شوند و نیاز به تمدید دارند. در صورت عدم رضایت بیمار از نتیجه تزریق، پزشک می‌تواند با کمک حلال فیلر، بینی را به حالت قبل برگرداند.

لیفت بینی با تزریق فیلر

در این روش با بی حسی موضعی انجام  می‌شود و سپس ژل مناسب بینی شما که با نظر پزشک انتخاب شده با کمک سوزن در محل های دارای نقص مثل فرورفتگی ها و برآمدگی ها و قوز بینی تزریق می‌شود و به پل بینی ظاهری صاف و یکدست می‌دهد و علاوه بر این، باعث لیفت نوک بینی نیز می‌شود. بیشترین کاربرد فیلر در پشت و کناره های بینی می‌باشد و پس از تزریق فیلر، بدن شروع به سخت بافت می‌کند و حالت بینی یکدست می‌شود.

 این کار کمتر از ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و روند بهبودی حالت بینی بسیار سریع می‌باشد. تزریق فیلر عارضه ی کمی دارد و به مراقبت های ویژه‌ای بعد از تزریق نیاز ندارد.

از انواع فیلر های مورد استفاده در تزریق، می توان به ژوویدرم و هیالورونیک اشاره کرد که پرکاربرد ترین فیلر مورد استفاده در حال حاضر، فیلر هیالورونیک می‌باشد و عوارض بسیار کمی دارد.

تورم، کبودی و خونریزی بعد از انجام تزریق طبیعی است و بعد از مدت کمی از بین خواهد رفت.

بهبود فرم بینی با پلاسماجت

پلاسما ماده ای است که شبیه به گاز است و در برخورد با پوست سرد می‌شود. در این روش، ابتدا بینی تمیز و ضدعفونی می‌شود. در مرحله بعد با کمک دستگاه، هوای بین اپلیکاتور و پوست بینی یونیزه می شود و سطح پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود که این کار با احساس گرما و سوزش همراه است. این دستگاه لیفت بینی و پوست بینی را انجام می‌دهد و از طریق تبخیر آب و چربی باعث کوچکتر شدن بینی می‌گردد. سوختگی ناشی از این کار به مدت چند روز برطرف خواهد شد و تعداد جلسات انجام آن بستگی به نظر پزشک شما دارد.

لیزردرمانی بینی

این روش درمانی قادر به ایجاد تغییرات زیادی در بینی نیست. در بعضی از جراحی های باز برای برش غضروف از لیزر استفاده می‌گردد اما در روش بدون جراحی تنها باعث کوچک شدن شاخه  های بینی و جوانسازی پوست می‌شود.

سوهان کشی بینی

رسپینگ بینی با سوهان، توسط جراح بینی برای حذف قسمت های قوز دار انجام می‌شود. این سوهان های فولادی و ضد زنگ در انواع مختلف وجود دارند. برای صیقل دادن قوز  های بزرگ از سوهان های سوزنی شکل و برای قوز های کوچکتر از سوهان های آج درشت یا دندانه دار استفاده می‌شود. تورم و کبودی بعد از انجام این کار طبیعی است و بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

تزریق آنزیم

یکی از روش های بهبود ظاهر بینی خصوصا بینی های گوشتی، تزریق هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم می‌باشد که کم هزینه تر و ساده تر از جراحی بینی است و مدت زمان استراحت بعد از بسیار کوتاه می‌باشد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و پزشک بعد از ضدعفونی کردن بینی، آنزیم و کلسیم را در نقطه مورد نظر تزریق می‌کند. بسته به اندازه بینی فرد و طبق نظر پزشک، معمولا بین ۲ تا ۶ جلسه نیاز به درمان دارد. فواصل زمانی بین جسات انجام این درمان غالبا دو هفته یک بار است. این آنزیم ها می توانند تغییرات زیر را ایجاد کنند:

از بین بردن برآمدگی بر روی بینی

کوچک کردن بینی

بالا آوردن نوک بینی

متقارن کردن بینی

میزان ماندگاری این روش، بستگی به فرد دارد. عواملی مانند چاقی و بارداری می‌تواند مدت زمان اثر را کاهش دهد ولی معمولا تاثیر این کار تا چندسال قابل مشاهده است.

مزوتراپی بینی و اصلاح فرم بینی چه تفاوتی باهم دارند؟

مزوتراپی بینی مختص افراد با بینی های گوشتی است. این افراد می توانند با روش مزوتراپی بینی خود را در مدت کوتاهی، کوچک کنند.

اصلاح فرم بینی مختص بینی های استخوانی است. این روش برای افرادی که قوز بینی، افتادگی بینی و انحراف بینی دارند، مناسب است.

برخی افراد هم هستند که بینی آن ها نیمه گوشتی یا نیمه استخوانی است. این افراد می توانند ابتدا با روش مزوتراپی، قسمت گوشتی بینی را کوچک تر کنند و پس از گذشت ۳ هفته، اصلاح فرم را انجام دهند.

برای درک بهتر این موضوع می توانید ویدئوی فوق را مشاهده نمایید.

نتیجه گیری


به طور کلی برای مطمئن شدن از اینکه گزینه مناسبی برای اصلاح فرم بینی بدون جراحی هستید یا خیر، لازم است توسط متخصصین در این زمینه معاینه شوید. در صورتی که امکان فرمدهی بینی بدون جراحی برای شما فراهم باشد، دیگر ترسی مانند ترس از جراحی بینی برای شما معنا ندارد.

کلینیک تخصصی پوست و مو تهران نوین

کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر تهران نوین با اخذ مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دومین شعبه خود را در سال ۱۳۹۸ تأسیس کرد. هدف ما استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی در محیطی مدرن و آرامش بخش برای ارائه بهترین خدمات در حوزه پوست، مو و زیبایی و مطابق با استانداردهای FDA و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این کلینیک با بهره گیری از همکاران متخصص و مجرب در رشته های فوق تخصص جراحی پلاستیک، پوست، مو، زیبایی و لیزر و تغذیه و رژیم درمانی خدمات خود را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *